You are currently viewing Pokonać depresję – pierwsze spotkanie za nami

Pokonać depresję – pierwsze spotkanie za nami

  • Post author:
  • Post category:Blog

23 października 2021 r. w siedzibie Fundacji Effatha Nowe Otwarcie odbyło się spotkanie dotyczące realizacji programu „Pokonać depresję”. Spotkanie skierowane było do osób cierpiących z powodu depresji oraz osób z ich otoczenia. W takcie spotkania zostało poruszonych wiele zagadnień teoretycznych, m.in.: czym jest depresja, typy depresji, metody farmakologiczne i psychoterapeutyczne leczenia depresji.

Prowadzący zaprezentowali praktyczne aspekty związane z depresją. Zwrócono uwagę, iż koniecznym jest utrzymanie kontaktów z bliskim, wskazując na technologie informatyczne, które pomagają w komunikacji międzyludzkiej. Omówiono korzystny wpływ hobby oraz ruchu na świeżym powietrzu w walce z depresją.

Uczestnicy spotkania czynnie brali w nim udział, zadając szereg pytań w przedmiotowym temacie, m.in.: jak długo może trwać depresja?, czy trudne sytuacje w dzieciństwie mogą powodować depresję w dorosłym życiu?, jaka jest liczba osób hospitalizowanych z powodu depresji?, czy w lecznictwie szpitalnym wykorzystuje się leczenie światłem w walce z depresją?, czy w depresji występują niektóre objawy podobne do schizofrenii?, czy pacjenci z objawami psychotycznymi uzyskują krytycyzm dopiero w takcie leczenia pod wpływem leków czy od początku jest on zachowany?

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne edycje.

O podjętych nowych inicjatywach, na które już dziś serdecznie Państwa zapraszamy, będziemy informować na bieżąco na łamach naszej strony internetowej www.feno.org.pl, a także na naszym Facebooku.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z Fundacją pod numerem telefonu 518 603 193 lub mailowo kontakt@feno.org.pl